Várhalmi Ildikó, a Jövő Megmentéséért Alapítvány aktív segítője, 2024. február 3-án A Béke Káplánja kinevezést kapott humanitárius tevékenységeinek elismeréseként Kolumbiában, a palmirai városházában. A díj Mr. Roberto Carlos Acuna, a Béke Káplánjai szervezet kolumbiai nemzeti igazgatója adta át.

A kinevezés érdekessége, hogy a Béke Káplánjai egy nemzetközi szervezet, amely a negyedik században élt Szent Mártonhoz kapcsolódik, aki az akkori Magyarországon született.

Szent Márton híres volt nagylelkűségéről és jótékonyságáról, és az ő nevéhez fűződik az első katonai tábori lelkészek közötti szolgálat. A Béke Káplánjai szervezet ma a béke és a humanitárius szolgálatok terén tevékenykedik minden alkalommal, és nagy hatással van azokra, akik segítségre szorulnak.

A KÁPLÁNSÁG ​​TÖRTÉNETE:

A káplánság története évezredekre nyúlik vissza: a feljegyzések szerint Babilonban, Perzsiában, Görögországban és Rómában lelkészek tárgyalások császároknak, katonáknak, és az arisztokrácia tagjainak érzelmi és lelki életükben, tanításaik és tanácsaik tárgyalások ezeknek a vezetőknek és hatalmasoknak abban, hogy megtalálják a békét.

Eredete Szent Mártonhoz, Martin de Tours római katonához nyúlik vissza, aki i.sz . 316-ban született, a mai Magyarország területén. 16 évesen bevonult a római hadseregbe, ahol katonaként és tisztként is kitűnt.

Mártont 24 évesen az általa vezényelt csapattal Franciaországba küldték. Egy nagyon hideg éjszakán találkozott egy koldussal, aki kétségbeesetten kért segítséget, reszketett a hidegtől. Márton jó szívvel kettészakította katonai köpenyét, és egyik felét a koldusnak adta, hogy megmelegedjen. Ezzel a tettével Márton kifejezte a koldus iránti szeretetet és önzetlenségét.

Ugyanazon az éjszakán azt álmodta, hogy a koldus az Úr Jézus Krisztus, és ez az álom volt az oka annak, hogy keresztény hitre tért, majd megkeresztelkedett.

Ez az esemény nagy hatással volt rá, és később visszavonult a katonai élettől, hogy teljesen az isteni szolgálatnak szentelje magát. A történet híres példája az irgalom gyakorlásának és az önzetlen cselekedetek fontosságának.

Tanúságtételét megosztotta másokkal, és példáját követve sokan felvették a keresztény hitet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük